Egyetért azzal, amit Kunhalmi Ágnes mondott korábban: a szocialista pártnak még nem volt olyan vezetője, aki az elvesztett választás után trükközni kezdett a lemondással. Ez európai felfogás, de nem azt látom, hogy ez lenne a cselekvés – reflektált Mesterházy Attila.
Gyurcsány Ferencnek arra a kijelentésére, hogy „legyen mindenki Gyurcsány, és soha ne adják fel”, Mesterházy úgy reagált: „A második részével egyetértek, de
nem hiszem, hogy szeretnék Gyurcsány Ferenc lenni, abból elég egy is.
Albert Einsteinnek volt egyszer egy mondása: az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és azt várni, hogy más legyen az eredmény. Ez azért is elgondolkodtató vereség, mert nem egy oka van, és nem egy személy az oka, mint ahogy korábban sem. Sok dolgot meg kell fontolni, például, hogy az összefogás az nem egy csodafegyver, nem hozta meg a kívánt eredményt. A politikai tartalom és a személyi kérdések is érdekesek lehetnek, de hiszek benne, hogy nekünk volt igazunk, még akkor is, ha erről nem tudtuk meggyőzni a magyar társadalom többségét” – fogalmazott Mesterházy.
A NER nem fog magától megbukni
„Az Orbán, takarodj! üzenet kevés, és a NER nem fog magától megbukni, nem fog az ölünkbe hullani a gazdasági nehézségek miatt a hatalom és a kormányzás terhe, ez egy óriási tévedés. Ennél jóval többre lenne szükség, hogy az ellenzék meg tudja nyerni a választásokat. Nem tűnt kormányzóképesnek, és még csak egységesnek sem. Az egységesség nemcsak egy emberen múlott, például Márki-Zay Péteren vagy Gyurcsány Ferencen vagy Jakab Péteren, hanem sok mindenki máson is. Éppen ezért
azt tanácsolom, hogy európai politikusként saját közösségüknek ajánlják fel a lemondásukat,
nem igaz, hogy nincsen második sor, vannak új emberek, akikkel lehet építkezni. Érdemes lenne elnézést kérni a szavazóinktól, hogy: bocsánat, ezt elrontottuk. Az önkritika, a felelősségvállalás a hitelesség szempontjából fontos politikusi képesség” – zárta mondandóját Mesterházy Attila.
Címlapkép: Földházi Árpád